Mašinski fakultet u Nišu
O NAMA VESTI DOGAĐAJI NIBIS KONTAKT MAPA SAJTA
ICIT NA DLANU
PRIJAVA KORISNIKA
Unesite svoju email adresu i kliknite na GO, ukoliko želite da se pretplatite na obaveštenja i najave iz ICIT-a
VESTI IZ ICIT-a
22.5.2008. BIS (Bibliotečki Informacioni Sistemi) 2008
Na Mašinskom fakultetu u Nišu, 5. i 6. juna 2008. godine, biće održan Seminar "Bibliotečki Informacioni Sistemi"
8.7.2005. UNIFOR i ICIT potpisali partnerski ugovor
Potpisan ugovor o dugoročnoj poslovno tehničkoj saradnji sa UNIFOR-om
28.5.2005. 3. runda AQUIT kurseva
Uskoro počinje treća runda AQUIT kurseva u Nišu
3.12.2004. NIBIS nominovan za DISKOBOLOS
Jedinstveni informatički savez Srbije i Crne Gore (JISA) objavio je spisak kandidata za dodelu nagrade Diskobolos za vrhunska informatička ostvarenja u našoj zemlji.
BIS 2008

ORGANIZATOR

ICIT – Inovacioni centar za razvoj i primenu informacionih tehnologija Mašinskog fakulteta Univerziteta u Nišu

MESTO I VREME ODRŽAVANJA :

Mašinski fakultet Univerziteta u Nišu, velika sala ICIT-a, 5. i 6. Jun 2008.

MISIJA SEMINARA

Procenjuje se da u Srbiji manje od 5% biblioteka ima bibliotečki informacioni sistem. Razlog za ovo leži u činjenici da su za uvođenje ovih sistema bila potrebna značajna materijalna sredstva. Međutim, stalni pad cena računarske opreme, učinio je ovu opremu dostupnom i vrlo malim bibliotekama. Sa druge strane, na tržištu su se pojavila nova fleksibilna programska rešenja koja ne zahtevaju velike investicije. Zbog svega ovog, ICIT – Inovacioni centar za razvoj i primenu informacionih tehnologija organizuje ovaj seminar kako bi bibliotekarima pružio aktuelne informacije o trenutnom stanju u oblasti bibliotečkih informacionih sistema.
Seminar BIS2008 je posvećen računarski podržanim bibliotečkim informacionim sistemima. On je zamišljen tako da učesnicima pruži sve relevantne informacije vezane za funkcije i karakteristike računarski podržanih bibliotečkih informacionih sistema, kao i za njihovo uvođenje u rad. Učesnici seminara će dobiti znanja o tome:

• u kom pravcu se može očekivati dalji razvoj biblioteka
  • zašto je potreban bibliotečki informacioni sistem (BIS),
  • koje su najvažnije funkcije i karakteristike BIS-a,
  • koji su najvažniji moduli BIS-a i kako se oni koriste u praksi,
  • koja je oprema potrebna za uvođenje BIS-a, gde se može naći i koliko košta,
  • gde ide razvoj BIS-a i kako se za to pripremiti,
  • kako je bibliotekarstvo pravno regulisano.

KOME JE SEMINAR NAMENJEN?

Obzirom da seminar ima edukativni karakter i da dubinski pokriva široki spektar tema, može se reći da će biti od koristi svima koji su uključeni u problem bibliotekarstva. Ovo se odnosi kako na rukovodioce biblioteka, tako i na bibliotekare koji su neposredno vezani za rad sa bibliotečkim informacionim sistemima. Rukovodioci će doći do pouzdanih informacija vezanih za izbor sistema, potrebna ulaganja i organizaciju uvođenja sistema. Bibliotekari će moći da se detaljno upoznaju sa funkcijama i karakteristikama pojedinih bibliotečkih informacionih sistema i da na štandovima izlagača isprobaju programsku i računarsku opremu. Seminar je posebno koristan za bibliotekare školskih i fakultetskih biblioteka jer prikazuje integrisana rešenja za ovakve biblioteke.

IZLOŽBA

Tokom seminara će biti organizovana izložba na kojoj će biti prikazana programska i računarska oprema koja se koristi u bibliotečkim informacionim sistemima. Učesnicima će biti demonstrirana rešenja o kojima će biti reči na seminaru i oni će moći i praktično da ih isprobaju.

PROGRAMSKI ODBOR

Prof. Dr Miroslav Trajanović, Mašinski fakultet, Niš
Vesna Crnogorac, Bibliotekarsko društvo Srbije, Beograd
Zoran Živković, Univerzitetska biblioteka, „Nikola Tesla“, Niš
mr Miloš Simonović, Mašinski fakultet, Niš
mr Dragan Mišić, Mašinski fakultet, Niš

ORGANIZACIONI ODBOR

Prof. Dr Miroslav Trajanović, ICIT, Niš
mr Dragan Mišić, ICIT, Niš
mr Miloš Simonović, ICIT, Niš
Marijana Stojanović, ICIT, Niš
Dejan Pavković, ICIT, Niš
Veličković Ljubinko, Narodna biblioteka «Stevan Sremac», Niš
Ljiljana Petrović, Biblioteka Mašinskog fakulteta, Niš
Biljana Veselinović, Biblioteka Mašinskog fakulteta, Niš

SEKRETAR

Vesna Strahinić
veca@masfak.ni.ac.yu

PRIJAVLJIVANJE

Prijavljivanje se može izvršiti poštom, korišćenjem priložene forme ili preko Interneta, korišćenjem forme objavljene na sajtu ICIT-a. Za prijavljivanje poštom treba koristiti sledeću adresu:

Mašinski fakultet
Za seminar BIS 2008
18000 Niš
Aleksandra Medvedeva 14
Za prijavljivanje elektronskom poštom, koristite sledeću e-mail adresu:
veca@masfak.ni.ac.yu

KOTIZACIJA

Uključuje prisustvo na seminaru i izložbi, materijal sa seminara, osveženja i večeru.

Cena :

• za jednog učesnika 5000 din
  • za dva i više učesnika iz iste organizacije 4000 din.

Uplata kotizacije se mora izvršiti bar dva dana pre početka seminara, dakle do 3.6.2008. godine, na žiro račun Mašinskog fakulteta u Nišu :

840-1745666-63
sa pozivom na broj: 742321102

SMEŠTAJ UČESNIKA

Hotel Panorama Lux
Svetozara Rankovića bb, 18000 Niš
Od 45€ do 85€

The Regent Club
Obrenovićeva PC GORČA M-10, 18000 NIŠ
Telefon 018 524924

Extra Lion MD
Knjaževačka 28A, 18000 Niš
Jednokrevetna: 3000din Dvokrevetna: 4000din

Prijava učešća na Seminaru
Ukoliko želite da učestvujete na BIS 2008 Seminaru, molimo Vas da popunite priloženu formu.
Plan i program Seminara